Općina Bedekovčina smještena je u sjeverozapadnom dijelu Hrvatske u samome srcu Krapinsko-zagorske županije, uz rijeku Krapinu, okružena pitomim brežuljcima zagorskoga kraja. Obuhvaća 15 naselja na 54 km2 u kojima živi ukupno 8.041 stanovnik u 5.451 kućanstvu. Najveće je naselje Bedekovčina, a ostala su naselja Belovar Zlatarski, Brestovec Orehovički, Grabe, Kebel, Križanče, Lug Orehovički, Lug Poznanovečki, Martinec Orehovički, Orehovica, Poznanovec, Pustodol Orehovički, Vojnić-Breg, Zadravec i Židovinjak.
U Općini aktivno djeluju dvije osnovne te dvije područne škole: Osnovna škola Bedekovčina s Područnom školom u Poznanovcu te Osnovna škola Stjepana Radića Brestovec Orehovički s Područnom školom u Orehovici.
Mnogi mladi naraštaji djece školuju se u Srednjoj školi Bedekovčina, koja osposobljava učenike za više zanatskih zanimanja, a nastavni programi odvijaju se za tri područja: medicinsko, graditeljsko i poljoprivredno. U sklopu Srednje škole djeluje i učenički dom.
Općina Bedekovčina osnivač je i Dječjeg vrtića Bedekovčina, koji od 1. rujna 2012. djeluje u novoizgrađenom i suvremeno opremljenom objektu, kao i Knjižnice i čitaonice Bedekovčina, koja raspolaže zavidnim fondom knjiga.
Najveću ljepotu bedekovčanskog kraja predstavljaju Bedekovčanska jezera, koja su nastala kopanjem gline za opeku i crijep prije stotinjak godina. Ukupno ih danas ima pet velikih i jedno manje, a dubina im je do 5 metara.
Na području Općine djeluju brojna kulturno-umjetnička, volonterska i sportska društva te vatrogasna društva s ostvarenim mnogobrojnim državnim i svjetskim priznanjima
Bedekovčanski kraj krase i prekrasni zagorski bregi. Ljubav prema vinu i vinogradarstvu, ljubav prema domaćoj klijeti, zagorskom bregu i ljubav prema domaćoj kapljici utkane su u živote nas Zagoraca, a bogatu vinogradarsku i vinarsku tradiciju njeguje nekoliko udruga. Isto tako, na području Općine bogatu tradiciju lovstva nastavlja više lovačkih društava raspršenih po različitim naseljima Općine Bedekovčina.
Općina Bedekovčina teži biti zajednica razvijenog, inovativnog i društveno odgovornog gospodarstva koje njeguje tradicionalne vrijednosti i čistu prirodu, ali i razvija komunalnu infrastrukturu čineći ovaj prostor ugodnim za život svakom stanovniku te stoga ulaže napore kako bi svi njezini mještani bili zadovoljni kvalitetom življenja.
Bedekovčina je općina s bogatim turističkim potencijalom. Kako bi se taj potencijal što više iskoristio, Općina je postala član Turističke zajednice područja Srce Zagorja.
Na području Općine ulaže se i u izgradnju, rekonstrukciju odnosno opremanje objekata za društvene i socijalne aktivnosti, kao što su društveni i vatrogasni domovi, dječja i nogometna igrališta te parkovi, a sve s ciljem podizanja kvalitete života u zajednici, uključujući i slobodno vrijeme.
Od davnih dana pa do danas, naša se općina oblikovala u zajednicu koja svoj rad a time i krajnji cilj usmjerava prema dobrobiti naših ljudi, naših Bedekovčanki i Bedekovčanaca.
Temeljne smjernice za naš rad su briga o mladima, obrazovanje, socijalna osjetljivost te podizanje ukupne kvalitete življenja u našoj općini kroz osnaživanje gospodarstva, izgradnju i obnovu osnovne infrastrukture, razvijanje društvene infrastrukture te povećanje učinkovitosti upravljanja razvojem.