U sklopu obilježavanja Dana državnosti Republike Hrvatske, UDIVDR Bedekovčine organizirala je 29.05.2022. godine na jezeru udruge,  23. sportske igre branitelja na koje su se odazvale 24 braniteljske udruge i Udruga žena „Jana“ iz Poznanovca koja je prezentirala svoje radove. Posebno nam je drago da su se odazvale udruge iz Bjelovara, Karlovca, Ozlja, dvije iz Jarmine, Sesveta, Rugvice, Varaždina i Zagreba. Na igrama je učestvovalo oko 300 branitelja, njihovih obitelji i gostiju.

Usprkos  kiši natjecalo se u lovu ribe na plovak, visećoj kuglani, belotu i pripremanju kotlića. Najbolji su nagrađeni medaljama i peharima.

Ove godine na igrama je bio izaslanik podpredsjednika Vlade i ministra Tome Medveda državni tajnik gosp. Špiro Janović koji je i otvorio igre, savjetnik župana Krapinsko-zagorske županije pukovnik Žarko Miholić, gosp. Ivana Iskrić voditeljica savjetodavne službe za socijalna i psihološka pitanja KZŽ, te načelnik Općine Bedekovčina gosp. Darko Ban.